top of page

פטריות לבריאות האישה

'אני רוצה לעשות את זה כמה שיותר פשוט: אני ורעב, אני הולך לגינה ומוציא עלה חסה לתה שלי...כשאני פוחד, אקח Mimulus' 

דר' באך

MUSHROOMS.jpg

כל אחת מאיתנו תעבור במהלך החיים מחזורים הקשורים לפריון ולמחזור החודשי, להריון, ללידה ולגיל המעבר. הבריאות הנשית מחייבת תשומת לב מיוחדת והתייחסות לכל היבטי המחזור ההורמונלי הנשי, בשימת דגש על גיל האישה, אורח חייה, מצבה הבריאותי ותפקוד המערכת ההורמונלית, העצבית החיסונית.

במהלך מחזורי הפוריות הנשיים, יתכנו לא מעט מצבים רפואיים אשר משפיעים הן על איכות החיים שלנו, הן על תפקודה היומיומי והן על מצב הרוח שלנו. מצבים אלה מצריכים התייחסות מיוחדת. לחלקם יש מענה ברפואה הקונבנציונלית ולחלקם אין ממש מענה שאין לו תופעות לוואי כאלה ואחרות. שעלולות להיות קשות, עד כדי פגיעה באיכות החיים.
 

דווקא במקומות שבהם הרפואה הקונבנציונלית מתקשה לתת מענה, יתכן שהתשובה מגיעה דווקא ממקור פחות צפוי – עולם פטריות המרפא.
 

פטריות המרפא נחקרו בהקשר בריאות האישה לגבי מגוון תופעות ותסמינים;

במהלך המחזור ההורמונלי החודשי, במיוחד בתקופת ה-PMS והמחזור החודשי, חוות נשים רבות שינויים במצב הרוח, עצבנות, חרדה ומתח רב. פטריית המרפא ראישי (Ganoderma Lucidum) מסוגלת לסייע במצבים אלה, וזאת בזכות יכולתה לאזן ולהרגיע את המערכת העצבית.

גם תופעת המיגרנה יכולה להיות נחלתן של לא מעט נשים. מיגרנה הוא כאב ראש הפועם בצדו האחד או בשני צדי הראש, ויכול מאוד להגביל את פעילות היום-יומית שלנו, עד לשיתוק מוחלט באופן זמני.

פטריית המרפא ראישי, המכילה רכיבים בעלי השפעה מאזנת על מערכת העצבים, יכולה להפחית הן את עוצמת הכאב והן את תכיפות ההתקפים, ובנטילה ממושכת להביא להקלה משמעותית במצבי מיגרנה.

 

בנוסף, פטריית המרפא ראישי  יכולה להשפיע מאוד על הכבד, ויכולה מאוד לעזור לפנות הצטברויות רעלים שמאוד משפיעה לרעה על המערכת ההורמונלית. מדוע? מפני שהכבד אחראי הן על ייצור הכולסטרול, חומר המוצא לייצור הורמוני המין החיוניים לכניסה להריון, תשוקה מינית ועוד. תפקוד לקוי של הכבד עשוי להקשות עלינו להרות, ויכול מאוד להשפיע במצבים אנדומטריוזיס (Endometriosis), תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS), סרטנים על בסיס הורמונלי ואפילו מצבי דיכאון על בסיס הורמונלי (כן, יש כאלה, זה נקרא PMDD). במצבים אלה ישנה הצטברות של עודפי אסטרוגן שיכולים לעשות נזקים רבים. 

ואם לא די באלו, נמצא שפטריית המרפא ראישי מכילה לפחות 12 חומרים אנטי דלקתיים בעלי פעילות נוגדת חמצון המגינה על עור שלנו מפני נזקי קרינת השמש העל-סגולה. תכונה זו יכולה לעשור לך לקבל עור פנים עדין במיוחד, לשמור על בריאות העור ועל יופיו, בעיקר בעונות החמות של השנה, בהן עור הפנים שלנו יכול להיחשף לקרינת השמש לא מעט פעמים. 

פטריית מרפא נוספת המאיטקה, נחקרה גם היא בהקשר בריאות האישה  וספציפית בנושא שחלות פוליציסטיות. תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS – Polycystic Ovary Syndrome) הינה מצב בו נוצרות ציסטות רבות בשחלות, המקשות על נשים המנסות להרות להצליח להיקלט.  היום אומדים את שכיחות התופעה לכ-10% מהנשים בחברה המערבית!
נמצא, כי פטריית המרפא מאיטקה (Grifola Frondosa) מסוגלת להוריד רמות גבוהות של הורמון דמוי אינסולין הנקרא IGF-1)Insulin-Like Growth Factor), שרמתו בדם עולה במצבים של תסמונת השחלות הפוליציסטיות, ובכך לעור לנשים רבות להיכנס להריון יותר בקלות.  

גירוד בנרתיק...

נשים רבות סובלות מגרד ובנרתיק והפרעות עיכול שמקורם בפטריית השמר קנדידה. קנדידה היא פטריית שמר שחיה בריריות מערכת העיכול ובריריות העור של כולנו, וניזונה בעיקר מסוכרים פשוטים.

כשהקנדידה יוצאת מאיזון, היא הופכת לפטרייה טפילית ששולחת שורשונים שפולשים לזרם הדם, ועלולה לגרום לעייפות, לקשיי עיכול, לבטן נפוחה, לתשוקה למתוק, לקושי בירידה במשקל, לנשירת שיער, לפטרת ציפורנים ועוד.

קנדידה הפולשת לנרתיק עלולה לגרום לגרד, לאודם ולהפרשות לא נעימות. הטיפול בקנדידה, אשר משלב חומרים טבעיים שונים, הרבה פעמים נכשל משום שהקנדידה, בהיותה פטרייה טפילית בגוף שלנו, יודעת להתחפר עמוק בריריות, ולחמוק מעיני מערכת החיסון.
איזה פטריה יכולה לעזור כאן? פטריית המרפא מאיטקה (Maitake) יודעת “ללמד” את מערכת החיסון לזהות את הקנדידה כפטרייה טפילית אשר יצאה מאיזון, ולאפשר למערכת החיסון להגיב נגדה כדי להחזיר אותה לאיזון. 

בנוסף, המאיטקה מחלישה את דופן התא של הקנדידה במערכת העיכול, ובכך מרסנת את צמיחת היתר שלה.

מה עוד יודעת לעשות פטריית המאיטקה? פטריית המרפא מאיטקה מייעלת גם את כניסת הסוכר לתאים, וממש יכולה להקטין את מקורות המזון של הקנדידה. כלומר, להרעיב אותה..

זה אומר שפטריית המאיטקה יעילה מאוד גם  במצבים של סוכרת, בהם קיימת תנגודת לאינסולין שמונעת את כניסת הסוכר לתאים. במצב זה רמות הסוכר שלך יכולות להיות גבוהות בזמן שתאי הגוף שלך רעבים...קצת הזוי, נכון? 

פטרית מרפא רלוונטית נוספת היא פטריית המרפא טרמטס (Trametes Versicolor), המכילה חומרים שעוזרים ממש לשקם ריריות שונות שנפגעו בגוף שלנו כמו ריריות המעי, הקיבה, הנרתיק, העור, ועוד. פטריית שהטרמטס עוזרת מאוד לשקם את ריריות מערכת העיכול שנפגעו עקב יציאתה של הקנדידה מאיזון, או מסיבות אחרות, או את ריריות הנרתיק שנפגעה עקב פלישת הקנדידה לנרתיק.

ואחרונה חביבה, אולי מוכרת לך מהמטבח, היא פטריית המרפא שיטאקה (Lentinus Edodes). זוהי פטריית מאכל, נחשבת כמזינה מאד וכמשפרת את פעילות מערכת העיכול. מחקרים מודרנים מצאו שהשיטאקה עוזרת מאוד לשפר את  זרימת הדם לכל איברי הגוף השונים, כולל איברי המין הנשיים, וכך יכולה לעזור  מגוון מצבים הורמונליים שונים, שיכולים להשפיע על המיניות שלנו מפני שאברי הרבייה זקוקים לזרימת דם טובה ורבה כדי לתפקד בצרה הטובה ביותר. כל האיברים בגוף, כולל אברי הרבייה זקוקים לויטמינים, מינרלים ואנזימים שונים.

פטריות וסרטן

זה אחד התחומים הנחקרים ביותר בעולם בריאות האישה. יש היום תערובות פטריות שיכולות מאוד לעזור לך לעבור את טיפולי הסרטן בצורה טובה יותר, ויכולים מאוד לעזור לך לצמצם תופעות לוואי שונות.  

אני ממליצה מאוד היכנס לעולם פטריות המרפא יחד עם אמצעים אחרים כדי לפתור בעיות הורמונלית מהשורש ולחזור לעצמך! 

(חלק מהחומר לקוח מהאתר של חברת מיקוליביה)

אני מזמינה אותך ליצור איתי קשר לפגישת יעוץ אישית בטלפון 054-954-8595 או לחצי כאן ומלאי את הפרטים שלך


 

bottom of page